Sonia Przybyło - Specjalista ds. żywienia

Informacje

Wizyta informacyjna

Pierwsza wizyta ma na celu lepsze poznanie Ciebie. W trakcie spotkania, które trwa ok. 60 min, zostaje przeprowadzony wywiad medyczny i żywieniowy. Zalecane jest aby zabrać ze sobą aktualne badania krwi oraz dzienniczek żywieniowy, tak byśmy mogli jak najlepiej dopasować dietę do Twojego stanu zdrowia. Zostanie także przeprowadzona analiza składu ciała i szczegółowo omówimy wyniki. Wspólnie określimy cel Twoich zmian oraz zmotywujemy Cię do działania!

Zalecane badania: morfologia krwi z rozmazem, ogólne moczu z ph, OB, profil lipidowy, glukoza, próby wątrobowe (ALAT i AspAT), próby nerkowe (kreatynina, kwas moczowy, mocznik), hormony tarczycy (TSH, FT3, FT4), enzymy trzustkowe (lipaza, amylaza).

Brak aktualnych wyników badań nie jest przeciwwskazaniem do przeprowadzenia wizyty.

Na spotkaniu dietetyk podpowie Ci, które badania w Twoim przypadku najlepiej wykonać,a wyniki doniesiesz w trakcie trwania diety.

Dzienniczek żywieniowy to notatki sporządzone z 3 dni, zawierające informację co zostało zjedzone, w jakich ilościach i o której godzinie. Zapiski muszą uwzględniać ilość i rodzaj spożytych płynów oraz używek.

Analiza składu ciała

Analiza składu ciała (metodą bioimpedancji elektrycznej – BIA) pozwala na określenie takich parametrów jak: masa ciała, masa tkanki mięśniowej i tłuszczowej, masa kości, zawartość wody w organizmie, BMI, wiek metaboliczny organizmu, wskaźnik trzewnej tkanki tłuszczowej i podstawowej przemiany materii. Pomiaru dokonuje się na pierwszej wizycie oraz na każdej wizycie kontrolnej, co pozwala na ocenę efektywności diety. Pomiar jest nieinwazyjny i bezpieczny.

Przygotowanie do badania:
  • pomiaru dokonuje się boso, w lekkiej odzieży, bez żadnej biżuterii
  • ostatni posiłek należy spożyć nie krócej niż 4-6h przed pomiarem
  • nie należy przyjmować płynów przynajmniej 2h przed pomiarem
  • przed pomiarem nie należy wykonywać intensywnych ćwiczeń fizycznych ani korzystać z sauny
Analizy składu ciała nie wykonuje się u:
  • osób z rozrusznikiem serca i chorych na epilepsję
  • kobiet w ciąży i dzieci poniżej 5 r.ż.
  • osób z metalowymi protezami i implantami
Analizator składu ciała Tanita BC-420MA posiada certyfikat CE oraz spełnia wymagania Dyrektywy MDD 93/42EEC w zakresie urządzeń medycznych.